O wadach i zaletach profesjonalnego wybielania zębów

 Strona główna / Wybielanie zębów / O wadach i zaletach profesjonalnego wybielania zębów

O wadach i zaletach profesjonalnego wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów polega na procesie utleniania powierzchni szkliwa zębów. W wyniku zabiegu wybielania odcień zębów staje się jaśniejszy.

Piękne białe zęby Długotrwały efekt wybielania możliwy jest do osiągnięcia tylko w gabinecie stomatologicznym. Stosowane w domu preparaty do wybielania zębów przedłużają trwałość profesjonalnego wybielania zębów. Zanim stomatolog wykonana zabieg wybielania zębów Zanim lekarz stomatolog przystąpi do wykonania zabiegu, musi sprawdzić stan uzębienia pacjenta. Kolejnym etapem jest dokładny wywiad, dopiero po wykonaniu obu tych czynności lekarz jest w stanie wybrać i doradzić pacjentowi najbardziej właściwą w jego przypadku metodę wybielania. W przypadku próchnicy pacjent przed zabiegiem wybielania musi wcześniej zęby wyleczyć. W przypadku zgody pacjenta, lekarz może przystąpić do wykonania zabiegu. Zabieg przebiega w dwóch etapach. W trakcie pierwszego etapu zabiegu stomatolog usuwa kamień nazębny i nalot pokrywający szkliwo. Po usunięciu nalotu i kamienia nazębnego można przejść do drugiego etapu. Etap ten to piaskowanie i polerowanie powierzchni zębów. Metody Zęby można wybielić metodą nakładkową.

Profesjonalne wybielanie zębów Przy zastosowaniu tej metody zabieg wybielania pacjent przeprowadza w domu, w gabinecie otrzymuje jedynie wykonane przez lekarza specjalne nakładki. Wybielanie metodą nakładkową jest obecnie stosowane bardzo rzadko. Coraz częściej wybielanie zębów przeprowadzane jest jedną z dwóch metod: metodą przy zastosowaniu lamp laserowych lub specjalnych lamp naświetlających. Zabiegi przy zastosowaniu lamp naświetlających lub laserowych przynoszą wyjątkowo zadowalające efekty, które utrzymują się bardzo długo. Zabiegi wybielania zębów są zabiegami bezpiecznymi i bezbolesnymi. Szczególnie wrażliwi pacjenci mogą odczuwać w trakcie zabiegu niewielki dyskomfort. Na dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu uskarża się minimalny odsetek pacjentów. Zalety wybielania zębów Zabiegi są bezbolesne, efekt utrzymuje się bardzo długo. Zabiegi są bezbolesne, w przypadku wyjątkowo wrażliwych pacjentów wszelkie dolegliwości bólowe i odczuwany przez nich dyskomfort w jamie ustnej znikają po upływie maksimum dwudziestu czterech godzin. Zabieg nie wymaga wielu wizyt, jest wykonywany w ciągu jednej wizyty. O wadach Efektem wybielania zębów może być ich nadwrażliwość. Zęby stają się nadwrażliwe szczególnie na zmienną temperaturę. Zbyt częste wybielanie zębów osłabia szkliwo. Dla wielu osób największą wadą będzie cena zabiegu.